Çalışma Saatleri : 08:00-19:00

Araç Giydirme

TABELA MODELLERİ

Araç Giydirme

Araç Giydirme Nedir?

Araç Giydirme; araçların üzerine yapılan reklam uygulamasıdır.Araç Giydirme ; Araç Üzeri  Reklam , Araç kaplama, araba Giydirme olarak ta adlandırılır.. Araç Giydirme; Cast Folyo diye adlandırılan yapışkanlı PVC ile yapılır. Bu yapışkanlı PVC Cast Folyo’nun kalınlığı 0.05 mm. dir. Cast Folyo’nun çok ince olmasının sebebi; Araç Giydirme işlemi işlem yapılırken, Aracın kanal oluklarına folyonun rahatça esnetilerek pozisyonlandırılmasını sağlamaktır. Bu işlem profesyonel Araç Giydirme ekipleri tarafından yapılmalıdır. Araç Giydirme hakkın da detaylı bilgileri www.mekansalreklam.com sitemizden bulabilirsiniz.

Araç Giydirme işleminin üretimi ?

Araç Giydirme/Araç kaplama  işlemin yapılacağı Aracın ölçüleri alındıktan sonra sıra üretime gelir. Araç Giydirme işinde profesyonel Grafikerler firmanın talep etmiş olduğu reklam uygulamasını yaparlar. Araç Giydirme/Araç kaplama işleminin en önemli aşamalarından biri de grafik  tasarımdır.  Yanlış tasarım yanlış baskıyı beraberinde getir. Yanlış baskı Araç giydirme/Araç kaplama   esnasında aracın üstünde çok net bir şekilde kendini belli edecektir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta Araç Giydirme/Araç kaplama işlemi yapılacak aracın; dekupe( kesme ) işlemi gerektiren yerlerine (kapı kollarına, kapı aralarına, çıtalara, farlara, fitillere, anahtar deliğine, cam kenarlarına ve arka silecek diplerine) herhangi bir yazının, logonun ve resmin gelmemesine dikkat edilmelidir. Araç Giydirme /Araç kaplama için gerekli ölçülendirme yapıldıktan sonra Digital Baskı makinesine iş gönderilir.

Neden Araç Giydirme? Araç Giydirmenin Reklam Etkisi

Her firmanın reklam yapacağı bir çok yol  vardır.  Televizyon, Radyo, Gazete, Dergi, Tabela, Billboard, gibi çeşitli kulvarlarda reklam yapılabilir. Özellikle  görsel ve yazılı basın  reklamları, hem geçici oluşundan hemde ekonomi açısından firmaları zorlamaktadır. Durum böyle olunca  ARAÇ GİYDİRME/ARAÇ KAPLAMA nın hem daha ekonomik hemde daha faydalı olduğu düşünülmektedir.  Firma aracınız her zaman trafikte olduğundan dolayı seyyar bir reklamınız olacaktır. Bu sebepten dolayı Araç Giydirme/Araç kaplama  çok önemlidir. Aracınız sürekli trafikte olduğu için daha fazla kitlelere ulaşılmaktadır. Araç giydirmeye ayırmış olduğunuz bütçe diğer görsel ve yazılı basın  reklamları için ayırmış olacağınız bütçenin çok altında kalacaktır. Araç Giydirme/Araç kaplama  konusu hakkında www.mekansalreklam.com sitemizde tüm referans örneklerimizi görebilirsiniz. Bu referansların içinde Araç Giydirme/Araç Kaplama ile ilgili tüm çeşitleri bulabilirsiniz. Araçların sadece kapı kısımlarına Logo uygulaması, bölgesel Araç Giydirme , full Araç Giydirme gibi tüm örnekler mevcuttur.

Araç Giydirme İşleminde Kullanılan Makina ve Malzemelerin Önemi

Dış mekan baskı makinası seiko dediğimiz (8 kafa) solvent bazlı dijital baskı makinasıdır. İç mekan baskısı yapabilme özelliğine sahiptir.  Makinanın kalitesi tabi ki iyi bir araç baskısı almak için yeterli değildir. Kullanılan folyo (Cast folyo) ve boyanın kalitesi de ço önemlidir.

Makinamız baskı yaparken kullandığımız baskı ayarı en yüksek kalitede (360×1080 dpi ile plex 4 color 6 pas) kaliteyi verimli alabilmek için baskıya geçmeden adımlama ayarlarının mutlaka yapılması gerekir. Bu şekilde baskıda pas izlerinin çıkması engellenmiş net bir baskı alınmasını sağlar.

Araç giydirme uygulaması için baskı yapılan cast folyonun özelliği, araç üzerindeki kanal, çukur, girinti ve çıkıntılara esneyerek yapışır, çok özel bir durum olmadığı sürece uzun süre açma yapmaz.

Araç giydirme işleminin dış etkenlere (çizilme, solma vs.) karşı daha dayanıklı hale getirilmesi işlemi ise, Cast Laminasyon ile gerçekleştirilir.

Cast Laminasyon şeffaf olup, araç giydirme yapılacak cast folyo üzerine koruyucu band şeklinde özel makinalarda yapıştırılarak kullanılır.

Araç giydirme işleminde laminasyon kullanımı maliyeti artıracaktır. Fakat uzun süreli kullanımlar için önerilir.

  • YEAR :
  • LOCATION :
  • TYPE :
  • CREATIVE DIRECTOR :
  • VISUALIZATION :
  • PORTFOLIO : Decoration
PORTFOLIO

Decoration

Paylaş
Language »
GÖNDER
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?