Çalışma Saatleri : 08:00-19:00

3D Tasarım Nedir ?

Nesneleri yaratmak için düşlemek gerek, düşlediğiniz nesneleri de bir şekilde hayata geçirmelisiniz. İşte tam bu nokta da 3D Tasarım devreye girmektedir.

3d tasarım ile robot modelleme
3d tasarım ile robot modelleme

3D tasarım ile aklınıza gelen fikirleri 3D, yani 3 dimension (türkçesi 3 boyutlu) bir ortamda yaratabilirsiniz ve geliştirebilirsiniz. Bu 3 boyutlu ortamı da size hazırlayan bir 3D tasarım programı dır.

3 boyutlu tasarım programı ile 3D tasarım yapmak, sizi çok zor olan karakalem eskiz çizmekten kurtararak zaman kazanmanızı sağlayacaktır. Tasarladığınız nesnede beğenmediğiniz bir parça gördüğünüzde, bir kaç komut ile o parçasını yeniden tasarlamanız mümkün. 3 boyutlu bir ortamda 3D tasarım yaptığınızdan dolayı çizdiğiniz nesneyi her görüş açısından rahatça görebilirsiniz.

3d tasarım açıları
3d tasarım açıları

İmalat aşamasına geçemeden önce 3D tasarım yaptığınız objeyi her açıdan görebilmeniz, üretim hatalarını minimuma düşürecektir. Hatta bazı 3D tasarım programlarında mühendislik ölçümleri yapabilmeniz bu hataları tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu da maliyetleri ve zaman kaybını önleyecektir.

3D Mimari Tasarım
3D Mimari Tasarım

3D tasarım ile mimari tasarım yapmak da işinizi çok kolaylaştıracaktır. Binaları içi ve dış görünüşlerini kolayca tasarlamanız ve tasarımı değiştirmeniz mümkündür.

dış cephe tasarımı
dış cephe tasarımı

Böyle dış cepheler hiç olmadığı kadar güzel görünecektir. Eskiden sadece 2d proje dosyaları ile çalışıldığı için binaların dış cephe tasarımları istenildiği gibi olmamaktaydı. 3D tasarım programları devreye girince

yapılan dış cephe tasarımını her açıdan gördüğünüz için uygulamada da bir sorun çıkmamakta.

3D tasarım aşamasını bitirdiğinizde yaptığınız tasarımın 3D animasyon alma aşamasına geçebilirsiniz. yaptığınız 3d animasyon ile 3d tasarımı hareket ettirerek çalışma şeklini ve fonksiyonlarını gösterebilir, eğer mimari bir tasarımsa mimari projenin içinde ve dışında kamera gezdirip kolayca 3d tasarımını sergileye bilirsiniz.

Kurgular ve efektler katarsanız güzel bir reklam filmi de yaratabilirsiniz.

  • Category :
  • Type :
Comments

Just Say Your Opinion

Your Comment

Language »
GÖNDER
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?